Головна сторінка / main page
Новини Керівництво Комісії Рішення контракти
Розділи сайту

 
 
 
 
Новини
УВАГА!!!

УВАГА!!! (01)

В області загострилася епідемічна ситуація із захворюваності на кір. За останній тиждень захворіло близько 30 осіб в різних районах області.

В нашому районі зареєстровано 1 випадок кору серед школярів.

Кір – гостре інфекційне захворювання, що характеризується лихоманкою, інтоксикацією, ураженням верхніх дихальних шляхів і плямистою висипкою на шкірі.

Кір викликається вірусом, що швидко гине при нагріванні, ультрафіолетовому опроміненні, під впливом дезінфікуючих засобів.

Вірус кору — надзвичайно заразний, він швидко передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час вдихання найдрібніших крапель слизу, які потрапили в повітря при чханні, кашлі або розмові хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.

Кір – одна з головних причин дитячої смертності в світі.

Джерелом інфекції є хвора людина, що стає заразним за 2 дні до появи перших ознак захворювання і залишається небезпечним для навколишніх протягом 5 днів після появи висипки.

Механізм передачі інфекції - повітряно-крапельний. Вірус потрапляє в організм із повітрям, разом із найдрібнішими краплями слизу хворої людини - через верхні дихальні шляхи або кон'юнктиви, Єдине джерело інфекції кору - хвора людина. Ця хвороба здатна вражати всі вікові групи. Найбільш уразливими до кору вважаються діти. Дуже небезпечний кір для вагітних, адже є ризик ураження плоду. При кімнатній температурі вірус зберігає активність до 1 - 2 діб, при низькій температурі - декілька тижнів.

Перші симптоми дуже схожі на симптоми ГРВІ. Упродовж 3 - 5 днів у людини спостерігається нежить, кашель, гарячка. Опісля з’являються висипання на обличчі та шиї. Пізніше - по всьому тілу. Гострий період неускладненого кору триває у середньому 10 днів. Небезпека кору полягає у ймовірності розвитку ускладнень - це може бути запалення легень, бронхіт, менінгіт, енцефаліт, середній отит.

Ліків від кору не існує, єдиний надійний метод профілактики захворювання — вакцинація.

Вакцинацію проти кору проводять дітям у віці 12 місяців, ревакцинацію – у 6 років.

На даний час в районі є достатня кількість вакцини проти кору, а основною причиною нещепленості дітей є відмова батьків. Просимо батьків не зволікати і захистити своїх дітей від хвороби – зробити щеплення проти кору в пунктах щеплень по місцю проживання.

 

Іваничівське районне відділення Нововолинського міськміжрайонного відділу лабораторних досліджень державної установи «Волинський обласний лабораторний центр держсанепідслужби України»Привітання
Привітання голови РР (01)


Щиро вдячний Вам за те, що завітали на офіційний сайт Іваничівської районної ради

З повагою, голова Іваничівської районної ради Андрій Бадзюнь


Анонси подій / annunciation

Погода / weather