Головна сторінка / main page
Новини Керівництво Комісії Рішення контракти
Розділи сайту

 
 
 
 
Новини
«Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори»

Сьогодні, 22 серпня в Іваничівькому історичному музеї відбулось відкриття виставки «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори». 

«Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори» (01)

На відкриття виставки завітала керуюча справами виконавчого апарату районної ради Ніна Шумська, працівники установ та організацій, громадськість.

«Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори» (06)

Виставку розроблено фахівцями Українського інституту національної пам'яті. 
У рамках виставки, на банерах представлені матеріали про життя тридцяти колишніх українських в’язнів, які у період Другої світової перебували у концтаборах Третього Рейху. Експозиція розповідає про силу людського духу, яку нездатна знищити жодна система, силу волі та віри, гуманізм та людське життя, як найбільшу цінність у цьому світі.
Ця виставка включає у себе декілька тематичних блоків, зокрема «Що таке концентраційний табір?», «Остарбайтери», «Військовополонені», «Жінки», «Діти», «Священики», «Євреї», «Українські націоналісти», «Визволення концтаборів» та «Перетворення на радянські».

«Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори» (05)

Директор музею, Лариса Куль зазначила, що вихідці з України були і в Аушвіці, і в Бухенвальді, і в Дахау, і в Равенсбрюці і в інших концтаборах нацистської Німеччини, вони розчинились в морі інших національних груп: росіян (громадян СРСР), поляків, угорців, румунів. Серед в’язнів були червоноармійці, примусові робітники, учасники визвольного руху, духовенство, не тільки чоловіки, а й жінки і, навіть, діти. За колючим дротом опинилися євреї, кримські татари, роми. Кожній із цих спільнот нацизм підготував свою долю. Також, Лариса Куль розповіла присутнім про жителів Іваничівського району – в’язнів нацистських концтаборів.

«Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори» (04)

Галина Василівна Ващук поділилася з присутніми своїми спогалами про маму Євдокію Гаврилівну Костюк, яка свого часу пережила три концтабори «Освенцім», «Майданек», «Равенсбрюк»
«Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори» (02)

Керуюча справами виконавчого апарату районної ради Ніна Шумська зазначила, що ця виставка зараз дуже актуальна, особливо для школярів, адже у системі патріотичного виховання обов’язково треба подавати об’єктивну інформацію стосовно того, що пережила Україна в роки Другої світової війни для переосмислення цінностей сучасному поколінню

«Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори» (03)


Привітання голови РР (01)


Щиро вдячний Вам за те, що завітали на офіційний сайт Іваничівської районної ради

З повагою, голова Іваничівської районної ради Андрій Бадзюнь


  / annunciation

Погода / weather